Rodzaje: grille stołowe, stojące, otwarte, zamknięte

Grille elektryczne mają wiele zalet. Kupując to urządzenie, warto wiedzieć czym należy się kierować podczas wyboru. Przede wszystkim jednak powinno się mieć świadomość jakie rodzaje elektrycznych grilli są dostępne na rynku.

W pierwszej kolejności należy wymienić grille elektryczne otwarte i zamknięte. Przede wszystkim grill elektryczny różni się od grilla tradycyjnego tym, że nie dymi. Jeśli chodzi o tego typu grille, to ich powierzchnia grillowania może być płaska, a także w formie żeber. W przypadku grilla otwartego wyróżnić można typ nazywany raclette. Posiada on różnego rodzaju płyty – okrągłe oraz prostokątne. Grill elektryczny racelette zwykle charakteryzuje nieduża powierzchnia grillowania. Kolejną cechą racelette jest są trzy poziomy lub też trzy tzw. minipatelnie o kształcie trójkąta. Można na nich przygotować nie tylko typowe potrawy z grilla, ale także jaja sadzone. Zaletą tego typu grilla jest to, że można przygotować jednocześnie różne potrawy.

Jeśli chodzi natomiast o dym, to warto wiedzieć, że w przypadku grilla elektrycznego dymu pozbywamy się dzięki naczyniu z wodą, do którego spływa tłuszcz, w efekcie zapobiega to zadymieniu pomieszczenia. Grille elektryczne zamknięte z kolei posiadają pokrywę z tworzywa lub też szkła hartowanego. Dzielą się na grille z metalowym rusztem lub z płytą. W pierwszym przypadku grzałka umieszczona jest właśnie pod rusztem, w drugim natomiast grzałką jest płyta z teflonową powłoką, tłuszcz spływa to specjalnego naczynia.

Wyróżnić również można grille składane, zwane także walizkowymi. Pokrywa tego typu grilli jest zamykana. W efekcie dania grillowane są z obu stron jednocześnie, w ten sposób oszczędzamy czas.

Kolejny podział jaki można wyodrębnić do grille stołowe oraz stojące. Podział ten wydaje się oczywistym. Warto tutaj jednak dodać, że grill stojący nierzadko może pełnić funkcję grilla stołowego. To niewątpliwie duże ułatwienie. Grille elektryczne czy to stojące czy stołowe mają wiele zalet. Jedną z nich jest estetyczny wygląd, dzięki temu nie musimy grilla chować w szafkach, ponieważ będzie zdobił wnętrze kuchni.

Zaletą grilli elektrycznych jest to, że o każdej porze roku można przygotować swoje ulubione danie, np. karkówkę w marynacie.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16307 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/rodzaje-grille-stolowe-stojace-otwarte-zamkniete/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/functions.php(3721): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 / in /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435