Pomysły na marynaty do karkówki

Jednym z najpopularniejszych dań przyrządzanych na grillu jest karkówka. Oczywiście menu można urozmaicić sobie o grillowane ryby lub też grillowane warzywa i owoce. Większość ludzi jednak pozostaje przy wspomnianej karkówce, którą można wbrew pozorom łatwo i szybko przyrządzić. Aby jednak karkówka była smaczniejsza warto przygotować do niej odpowiednią marynatę. Różnego rodzaju przepisy na marynatę znaleźć można przede wszystkim w książkach kucharskich, w których znaleźć można receptury na dania grillowane, ale także w Internecie.

Poniżej jedna z propozycji na przygotowanie marynaty do karkówki z grilla. Do jej przyrządzenia potrzebne będą następujące składniki: oliwa z oliwek, czosnek w ząbkach, cebula, zioła prowansalskie, ostra papryka w proszku, kilka ziarenek jałowca, pieprz oraz przyprawa typu vegeta. Wszystkie składniki łączymy, przy czym cebulę drobno siekamy, czosnek oraz ziarenka jałowca rozgniatamy. Plastry karkówki należy dokładnie obtoczyć w marynacie i zostawić na kilka godzin w lodówce. Karkówkę można już położyć na ruszcie.

Inną marynatą, jaką można przygotować do karkówki jest marynata piwna. Do jej przyrządzenia potrzebne będzie 500 ml piwa, czosnek w ząbkach (4-5 ząbków), przyprawa do grilla lub papryka słodka, oregano i tymianek, ponadto sól oraz pieprz. Karkówkę nacieramy drobno posiekanym czosnkiem oraz pozostałymi przyprawami. Mięso następnie przekładamy do szklanego naczynia, zalewamy piwem i odstawiamy na całą noc. Tak przygotowane plastry karkówki można już położyć na grillu. Należy pamiętać, aby nie piec mięsa nad otwartym ogniem. Zaleca się pieczenie karkówki po 10-12 minut z każdej strony. Dodatkowo podczas pieczenia mięso można polewać piwem.

Pomysłów na marynatę do karkówki jest wiele, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Można także samodzielnie stworzyć przepis na marynatę, wbrew pozorom to zadanie wcale nie jest takim trudnym. Warto dodać, że karkówkę z grilla można przygotować o każdej porze roku, a wszystko dzięki grillom elektrycznym. Urządzenie to powinno znaleźć się w każdej kuchni prawdziwego smakosza.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 15893 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/pomysly-na-marynaty-do-karkowki/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/functions.php(3721): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/reklama/publ in /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435