Kiełbaski z grilla inaczej

Najbardziej popularna potrawą pieczoną na grillu są oczywiście kiełbaski. Nie tylko są smaczne, ale przede wszystkim szybkie i łatwe do przygotowania. Kiełbasę wystarczy bowiem naciąć w kilku miejscach i jest już gotowa do pieczenia na grillu. Warto jednak poznać pomysły na grillowane kiełbaski inaczej, aby nieco urozmaicić sobie menu.

Jedną z propozycji jest grillowana kiełbasa po cygańsku. Potrzebne składniki: kiełbasa, ser żółty, boczek, zielona papryka, cebula, przyprawa do grilla, papryka mielona, oliwa i sól. Każdą kiełbasę nacinamy, natomiast boczek i ser żółty kroimy w mniejsze plastry. Paprykę kroimy w paski, cebulę obieramy i również kroimy w plastry. W każdym nacięciu umieszczamy naprzemiennie ser, boczek i paprykę, przyprawiamy. Cebulę skrapiamy oliwą. Kiełbaski kładziemy na grillu. Pod koniec pieczenia kładziemy na grillu także plastry cebuli. Kiełbasę serwujemy na talerzu wraz z pieczoną cebulą. Kiełbasa po cygańsku jest smaczna, jednakże każdy ma swój własny przepis na kiełbaski z grilla.

Inny ciekawy i smaczny pomysł to kiełbasa owinięta boczkiem. Przygotowanie tej potrawy także jest łatwe i szybkie. Potrzebna będzie tylko kiełbasa oraz boczek i wykałaczki. Oczywiście kiełbasę można posypać ulubionymi przyprawami. Kiełbasę owijamy plasterkami boczku wędzone i „spinamy” wykałaczkami. Danie smażymy na grillu przez ok. 15 minut.

Poniżej jeszcze kilka pomysłów na grillowane kiełbaski. Kiełbasa z czosnkiem – czosnek przeciskamy przez praskę i mieszamy z oliwą. Następnie kiełbaski smarujemy tak przygotowaną marynatą. Kiełbaski z żółtym serem – pod koniec grillowania kiełbaski posypujemy startym serem i ulubioną przyprawą. Najczęściej kiełbaski posypujemy różnego rodzaju przyprawami do grilla dostępnymi w sklepach.

Ciekawym pomysłem są kiełbaski z piwem. Siekamy cebulę i posypujemy nią lekko zarumienioną kiełbasę. Następnie polewamy piwem. Należy jednak pamiętać, aby kiełbaski w piwie piec na specjalnych tackach.

Potrawy z grilla są smaczne, warto jednak urozmaicić sobie menu. Smacznym, ale niekoniecznie wyszukanym grillowanym daniem są domowe hamburgery.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 15968 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/kielbaski-z-grilla-inaczej/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/functions.php(3721): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/reklama/public_ht in /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435