Grillowane warzywa i owoce

Wraz z nadejściem lata chętnie wraz z rodziną lub przyjaciółmi spotykamy się przy grillu. Większość ludzi uwielbia bowiem grillowane potrawy, które zwykle je wyłącznie latem, ponieważ tylko wówczas sprzyjająca pogoda pozwala na zorganizowanie spotkania w ogrodzie i pieczeniu smakowitych potraw. Jednakże dzięki różnego rodzaju grillom elektrycznym, te niekoniecznie wyszukane, ale smaczne potrawy można przygotowywać przez cały rok we własnej kuchni. Wystarczy trochę chęci oraz przepisów na potrawy z grilla, aby menu nieco sobie urozmaicić. Nim jednak rozpoczniemy grillowanie, warto dowiedzieć się jaki grill wybrać, aby spełniał nasze wymagania.

Szczególnie smaczną potrawą są grillowane warzywa oraz owoce. To niewątpliwie zdrowa odmiana dla tradycyjnych kiełbasek czy też karkówki pieczonej na grillu właśnie. Coraz chętniej Polacy przygotowują grillowane cukinie lub bakłażany, rezygnując tym samym z niekoniecznie zdrowych mięs z grilla. Warto wiedzieć, że zarówno warzywa, jak i owoce można grillować na różne sposoby.

Większość warzyw, a także owoców można położyć na grill zaraz po umyciu i pokrojeniu. Inne z kolei przed położeniem na grillu można gotować we wrzątku przez ok. 6 minut, następnie odcedzić i przelać zimną wodą. Ponadto warzywa można zawinąć w folię aluminiową, a następnie położyć na grillu. Jeśli jednak chodzi o tę metodę grillowania warzyw, to należy pamiętać, aby warzywo zostało uprzednio posmarowane olejem, masłem lub też oliwą, aby nie przywarło ono do folii. Co więcej, folię powinno się nakłuć. Tak przygotowane danie należy często obracać, aby zapobiec ewentualnemu przypaleniu się.

Grillowane warzywa i owoce mogą występować również w formie popularnych szaszłyków. Jeśli chodzi o owoce, to idealnymi do szaszłyków będą jabłka, gruszki lub banany. W tym przypadku nie ma ograniczeń. Warto zatem nieco „poeksperymentować” i zaskoczyć swoich bliskich nietypową warzywną lub owocową potrawą z grilla. Zarówno owoce, jak i warzywa pieczone na grillu przypadną do gustu jednej osobie. Ciekawostką jest fakt, że piec na grillu można nawet truskawki.

Warto zatem zainwestować w grill elektryczny i przygotowywać dania we własnym domu bez względu na to czy na dworze świeci słońce, pada deszcz lub też mróz szczypie w uszy. Korzystajmy zatem z zalet, jakie oferuje grill elektryczny.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16211 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/grillowane-warzywa-i-owoce/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/functions.php(3721): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/reklama/public_ht in /home/reklama/public_html/2020.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435